חורף לבן

/ המעצב ארז עובדיה מספר על עיצוב שמלות כלה לעונת החורף

nLgRtyeb1Sf3WXNr5cTd4wLkLwWQT78k1SZdfRjW2QhHgpeycxcKajCTkMqhTQtX7החורף הישראלי, שלא כמו במדינות אחרות בעולם, מתבטא בימים מועטים יחסית של גשם, כמו גם בטמפרטורות גבוהות יחסית לעונה הזו של השנה. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שבכל זאת מדובר בעונה שונה שגורמת לכך, שלפעמים אכן ישנם ימים גשומים וקרים ובסה"כ מדובר בעונה שמחייבת התייחסות שונה ללבוש של הכלה, ולו רק בשל הרצון שלה לא לבלוט ביחס לאורחים שמתלבשים בצורה ש"הולמת" את העונה.

אם בקיץ, נהוג להגיע לאירועים בלבוש שכולל בגדים קצרים, עם כתפיות דקות, בדים דקים ולעתים שקופים, הרי שבעונת החורף, נראה בחתונות אורחים רבים מגיעים עם ביגוד בעל מספר שכבות, יותר חליפות, לפעמים עם סוודרים, והבדים עצמם יהיו יותר עבים וכבדים.

על מנת שההופעה עצמה תהיה כזו שתתאים לאווירה הכללית ולעיצוב הכולל של הגן או האולם, נבחר בעיצוב שמלה שישתלב באופי האירוע, וגם אם השמלה עצמה לא תהיה שונה בהרבה משמלה שאותה כלה הייתה לובשת אם הייתה מתחתנת בעונת האביב או הקיץ, הרי שבעונת החורף, לשמלה הזו יתוספו שרוולים קבועים או כאלו הניתנים להסרה, אם מבד תחרה או מבד שקוף, המחשופים יהיו גבוהים יותר, כמו גם ייתכן ונבחר בשילובים של בד תחרה באזור מחשוף הגב.

ייתכן ונבחר להוסיף לשמלה עליונית, שאותה תלבש הכלה רק לחלק מהערב, אם לקבלת הפנים ולחופה, או מהשלב בו היא מגיעה לאירוע ועד לשלב הריקודים, אז תסיר אותה ותישאר בשמלה שתהיה כשמלה אותה הייתה לובשת לכל עונה אחרת בשנה.

בנוסף לעיצוב השמלה והתוספות אותן נשלב שיתאימו לעונה הזו, בחתונות הנערכות בחורף, לרוב האיפור אותו תבחר הכלה לשלב ביחד עם השמלה, יהיה בגוונים מעושנים יותר, ייתכן והיא תבחר בתסרוקת אסופה, כשהשנה המגמה היא תסרוקות משולבות בצמה.

בשל העובדה שבעונה הזו מחשיך מוקדם יותר מומלץ כי ההתארגנות לאירוע תחל בשעה מוקדמת יותר על מנת להספיק להגיע לאירוע בזמן, כמו גם לצילומים שאולי תבחר לעשות את כולם או לפחות את חלקם בסטודיו או באולם למקרה שירד גשם או שהטמפרטורות לא יאפשרו צילומי חוץ.

הצבעים הכלליים לשמלות בעונה הזו יהיו בגוונים שייטו יותר לכיוון השמנת, עם שילובי תחרות בגווני שנהב, למראה סתווי ואוורירי.

כותב המאמר:
המעצב ארז עובדיה
– בעל בית אופנה בתל אביב לשמלות כלה וערב,

בוגר בית הספר לעיצוב אופנה המוביל בעולם Marangoni מילאנו, איטליה ונציגו הבלעדי בישראל.