תוצרת הארץ

"זוהי המדינה היחידה שבה רוב האנשים אינם מסוגלים להסביר למה הם גרים דווקא בה, אבל יש להם המון סיבות למה איאפשר לגור במקום אחר.

זוהי המדינה היחידה שבה אם אתה שונא פוליטיקאים ושונא פקידים, שונא את המצב, שונא את המיסים, שונא את איכות השירות ושונא את מזג האוויר, סימן שאתה אוהב אותה."

לקוח מתוך הספר: "עומדים בטור"/ יאיר לפיד

הסטודיו שלי לשמלות כלה וערב , ברחוב דיזנגוף בתל אביב , קיים כבר 11 שנים. אני מעסיק כיום 7 עובדות ובנוסף עובדים חיצוניים או זמניים ועובד מול עשרות ספקים חיצונים . אני חושב ומשוכנע שעסקים קטנים ובינוניים כמו העסק שלי , הם בעלי תפקיד מפתח בכלכלה הישראלית ובכלל בכל מדינה מתוקנת.

צוות מנצח! ארז עובדיה שמלות כלה וערב

צוות מנצח! ארז עובדיה שמלות כלה וערב

אני לא מנסה ולא מעוניין להתחרות עם האופנה המיוצרת בתנאי רעב וניצול. אני מחזיק משפחות כחול לבן עם תנאים סוציאליים מלאים ומתגאה בכך, גם אם זה קשה ואולי אפילו כמעט בלתי אפשרי;  הצרכן רוצה מחיר זול כמו מוצר שמיובא וזה לא תמיד תואם את המציאות של יצור איכותי ,מקורי ומקומי. חשוב שכל אחד מאתנו שמזלזל במוצר ישראלי רק כי הוא יקר ואם אם זה לא הייטק אז זה לא שווה שידע שאנחנו תמיד צריכים לזכור שאנחנו לא מעסיקים עבדים במחיר של 10 דולר ליום ,ללא ימי מנוחה ,מחלה וחופשה .

ארז עובדיה - Made in Israel Blosssom Collection

ארז עובדיה – Made in Israel
Blosssom Collection

"תמיכה בכלכלה מקומית נכונה לכולם גם היא בהקשר הזה, יצירת מקומות עבודה מסייעת ליצירה של מרקם אנושי חברתי הבא בעקבותיה. הגירוי העסקי שנוצר כתולדה מצריכה של מוצרים מקומיים יוצר סוג של תגובת שרשרת, קניה בעסק מקומי אחד, מפרה קניה בעסק מקומי אחר, מסייעת ליצירת מקומות תעסוקה, חינוך והשכלה שכולם הם תולדה של שגשוג מקומי." (מתוך האתר "קונים כחול לבן").

ואכן כל שנה אני מחדש ומנסה להפתיע מנסה לעשות אופנה בתחום קשה של שמלות הכלה ויחד עם זאת עדיין שומר על החתימה האישית שלי והכל בגאווה גדולה שזו תוצרת הארץ ! בעבר חשבתי שמוצר אופנה עילית בתפירה אישית ניתן לייצר ולעשות רחוק ממך וגיליתי שעל מנת לעשות זאת הייצור והעבודה חייבת להיות ישראלית וקרובה לידי בדיוק כמו שהאיטלקים מייצרים את מוצרי העילית שלהם אך ורק באיטליה ויכולים להקפיד על איכות עבודה בלתי מתפשרת וחומרי עבודה מעולים .

כמו שלהיות ישראלי עבורנו זה לשרת בצבא ,להיות ישראלי עבורי זה גם לעשות עבודה עברית ולפתח עסק שיצמח וימכור מחוץ לגבולות , made in Israel  זו לא בושה אלא גאווה !

ולתפארת מדינת ישראל !

אז חג כחול לבן שמח לכולם.

ארז עובדיה שמלות כלה - Made in Israel

ארז עובדיה שמלות כלה – Made in Israel