הנסיכה המודרנית

DSC_3607-1/המעצב ארז עובדיה כותב על שמלות כלה בעיצוב עדכני

בעוד שפעם נהוג היה להקפיד על שמלות כלה שמרניות, חסודות ובתוליות, הרי שהכלות של היום נותנות דרור לבחירת ההופעה שלהן בערב החשוב בחייהן, וניתן לראות עיצובי שמלות במגוון רחב.

אם לפני עשרות שנים ואפילו פחות מזה, ראינו כלות שנראו כמו נסיכות מהאגדות הרי שהכלה של היום היא הנסיכה המודרנית שמרשה לעצמה גם בערב כלולותיה ללבוש שמלה צמודה על הגוף, חשופה יותר ותואמת לאופנה העכשווית.

הגזרות של השמלות מתאימות לפנטזיה החדשה והעיצובים משתלבים במגוון בדים ורעיונות.

ניתן לראות שמלות צמודות לגוף, לכל אורכו, בשונה מהשמלות הנפוחות שראינו במשך שנים רבות, בהן היה קשה לנוע, ובעוד בשנים עברו הבדים היו קשיחים ועם מיני חישוקים ומחוכים שהיו אמורים לפסל את גוף הכלה על מנת ליצור פנטזיה דמיונית, הרי שהפנטזיה של ימינו היא מציאותית והבדים טבעיים, רכים, ומשתלבים עם גוף הכלה, מה שמאפשר לה לנוע מתחילת הערב, לאורכו ועד סופו בחלום מציאותי.

המפתחים שבשנים עברו הסתכמו במחשוף קדמי שלעתים הרשה לעצמו לחשוף טפח, חושף היום טפחיים וגולש לעתים גם לעבר הגב, חושף גו שלם או חלקים שונים מהשמלה שהבד שלהם מוחלף בתחרה מה שיוצר משחקי שקיפויות מתוחכמים כיאה לנסיכה המודרנית, וכמובן בדרך לא פוסח על הזרועות, החשופות לחלוטין או נפרשות מבעד לכתפיות דקות או כתפיה אחת מתגרה.

עם השנים והתקדמות הנשים, הכלה של היום, בהיותה הנסיכה המודרנית יכולה להרגיש נחשקת בכל הערב, כשלטקס החופה עצמו היא יכולה להגיע לבושה באותה שמלת כלה כשהיא משלבת מעליה מיני שרוולונים או לחילופין עליוניות, מה שלא ימנע ממנה לכבד את הטקס ויחד עם זאת יעניק לה את האפשרות להתלבש בדיוק כפי שהיא רוצה, בלי הצורך להחליף כמה שמלות בערב אחד.

עם אותה שמלה בה היא תרגיש בדיוק כפי שהיא, צעירה יפה ומושכת, היא תוכל לרקוד בחופשיות ובנוחות משוחררת משמלות כובלות ומסורבלות שהיו נהוגות בזמנים עברו.

כותב המאמר:
המעצב ארז עובדיה
– בעל בית אופנה בתל אביב לשמלות כלה וערב,
בוגר בית הספר לעיצוב המוביל בעולם Marangoni מילאנו, איטליה ונציגו הבלעדי בישראל.